Markedi İptal/İade İşlemleri
Toptan Fiyata Perakende Satış

Markedi İptal/İade İşlemleri

Müşteri, satın aldığı ürünü/ürünleri, tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslimat tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığı şekli ile iade edebilir.

Orijinal kutusu / ambalajı bozulmuş (örneğin orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürün İade Edilirken; İade sebebinizi belirten bir açıklama notu ve markedi mağazasının düzenlemiş olduğu orjinal faturanın iki nüshasının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekir. Eğer Faturanız Kurum adına kesildiyse, kurum tarafından İade Faturası düzenlenmesi gerekir.

Ayrıca ürün orijinal ambalajında ve tüm aksesuarlarıyla beraber eksiksiz gönderilmelidir.

Müşteri ürünü/ürünleri, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise, kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. İade gönderimi sırasında kargo firmalarından, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

Müşteri henüz kargoya verilmeyen siparişini iptal etmek için, sitemizdeki "İletişim" sayfasında bulunan "İletişim Formu"nu kullanarak bize bilgi vermelidir.

Müşteri Hizmetleri Departmanımız gereken iptal işlemini yapacak ve para iadesini en kısa sürede gerçekleştirecektir.

Markedi.com' da yapılan alışverişlere istinaden yapılması gereken para iadeleri;

Alışverişinizi kredi kartınız ile yaptıysanız kredi kartınıza iade edilmektedir. İade edilen tutar ilk ekstrenizde yada bir sonraki ekstrede görüntülenecektir.

Alışverişinizi Havale/EFT yoluyla yaptıysanız İletişim sayfasında bulunan "İletişim Formu" nu doldurarak banka hesap detaylarınızı tarafımıza bildirmeniz gerekecektir.

Markedi.com' da satın alınan ürünlerin, Müşteriye darbeli, hasarlı veya bozuk olarak ulaşması durumları hariç, yapılan İade ve Değişim taleplerinin tümünde Kargo ücreti müşteriye ait olacaktır.

Tüm talepleriniz için öncelikle, sitemizdeki "İletişim" sayfasında bulunan "İletişim Formu" aracılığı ile bize ürünle ilgili bilgi vermeniz gerekmektedir.

Müşteri Hizmetleri Departmanımız size gereken desteği mümkün olan en kısa sürede verecektir.

DİKKAT, aksi belirtilmediği sürece, kesinlikle ürünü karşı ödemeli kargo ile göndermeyiniz, Kabul edilmeyecektir.

Teslimat sırasında arızalı ya da ayıplı çıkan ürünler dışında, Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler şu şekilde sıralanabilir.

Kullanım sırasında vücutla direkt temasa girmek suretiyle hijyen açısından hassas olan ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ile her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b).

Ayrıca satın alan tarafından orijinal işletim sistemi kurulan taşınabilir bilgisayarlar ile her türlü kozmetik ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Ayrıca sipariş öncesinde satın alanın talepleri doğrultusunda, üzerinde tadilat, değişiklik ya da ilave yapılmak suretiyle kişiye özel nitelikler kazanan ürünlerin iadesi mümkün değildir.